Poradnia genetyczna

Poradnia genetyczna oferuje:

 1. Poradnictwo dla dzieci i dorosłych dotkniętych wadą lub zespołem wad wrodzonych oraz w przypadku wątpliwości, co do ewentualnej genetycznej przyczyny zaburzeń występujących u danej osoby lub w danej rodzinie.
 2. Poradnictwo w przypadkach opóźnienia rozwoju psychoruchowego dziecka oraz niepełnosprawności intelektualnej.
 3. Poradnictwo dotyczące niepowodzeń rozrodu (niepłodność, nawracające poronienia, zgony dzieci w okresie okołoporodowym).
 4. Konsultacje dotyczące nieprawidłowych wyników badań prenatalnych.
 5. Konsultacje dotyczące diagnostyki preimplantacyjnej (PGD).

Umów się na wizytę przez portal Znany Lekarz

Nasi specjaliści

 • Prof. nadzw. dr hab. med. Aleksandra Jezela-Stanek

  Specjalista genetyki klinicznej

  Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizację z genetyki klinicznej realizowała w Warszawie, w Instytucie „Centrum Zdrowia Dziecka”, gdzie nadal pracuje. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała za pracę…

  Czytaj więcej

Badania genetyczne

W ramach naszego Ośrodka dostępny jest pełny zakres badań genetycznych, realizowany we współpracy z Centrum Genetyki Medycznej Genesis w Poznaniu oraz Centrum Medycznym MedGen w Warszawie.

Program badań prenatalnych NFZ

W ramach bezpłatnego Programu Badań Prenatalnych, Pacjentkom, u których w wyniku przeprowadzenia nieinwazyjnej diagnostyki prenatalnej w naszym ośrodku stwierdzono podwyższone ryzyko wystąpienia wady genetycznej płodu, oferujemy poradę genetyczną obejmująca m. in. wywiad lekarski z uwzględnieniem wywiadu genetycznego, ocenę i interpretację wyników wykonanych badań oraz decyzję, co do dalszego postępowania (w przypadku wskazań medycznych skierowanie na badania inwazyjne po wyrażeniu przez pacjentkę zgody na ich wykonanie).

logo-nfz-ok

Cennik

Konsultacja genetyczna - 200 zł

↑ Do góry