Poradnia ginekologiczno położnicza

Oferta poradni ginekologiczno-położniczej:

Ponadto, świadczymy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń miesiączkowania, diagnostyki i leczenia stanów zapalnych, diagnostyki i leczenia dolegliwości bólowych miednicy. Można wykonać u nas badanie w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową a także szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy.

Badania profilaktyczne

 • badanie ginekologiczne
 • ultrasonografia
 • cytologia
↑ DO GÓRY

Diagnostyka i leczenie problemów ginekologicznych

 • diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania
 • diagnostyka i leczenie stanów zapalnych – badanie w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową
 • szczepienie przeciwko rakowi szyjki macicy
 • diagnostyka i leczenie dolegliwości bólowych miednicy
↑ DO GÓRY

Nasi specjaliści

 • Dr Magdalena Biernat

  Specjalista ginekolog-położnik.

  Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w 1995r. Jako laureatka konkursu dla najlepszych absolwentów uzyskała stypendium Wojewody Śląskiego, w ramach którego odbyła szkolenie specjalizacyjne w Klinice Położnictwa i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Tychach, uzyskując  w 2004 r. tytuł Specjalisty Ginekologa i Położnika…

  Czytaj więcej
 • Dr n. med. Anna Belowska

  Specjalista ginekolog-położnik

  W 1998 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Wiedzę i umiejętności w zakresie położnictwa i ginekologii zdobywała w Klinice Położnictwa i Ginekologii ŚUM WSS nr 1w Tychach gdzie nadal pracuje…

  Czytaj więcej
 • Dr Agnieszka Mitka

  Specjalista ginekologii i położnictwa. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Tychach.
  Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii.

  Czytaj więcej
 • Dr n. med. Tomasz Zieliński

  Specjalista ginekolog-położnik

  Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach a także jest asystentem Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa w Tychach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach…

  Czytaj więcej
 • Dr Emilia Jakimcio-Turowska

  Ginekolog-położnik Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Obecnie pracuje w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim na oddziale położnictwa i ginekologii. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach oraz w praktycznych kursach z zakresu ultrasonografii oraz technik operacyjnych i diagnostycznych. Posiada Certyfikat Sekcji Ultrasonografii…

  Czytaj więcej
 • Dr Agnieszka Kostyńska

  Rezydent oddziału ginekologii i położnictwa Ukończyła w 2012 roku studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na co dzień związana z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej WSS “Megrez” w Tychach, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne w trybie rezydentury. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła kursy z zakresu ultrasonografii m.in. z diagnostyki USG w ginekologii…

  Czytaj więcej
 • Dr Ewelina Stawicka-Ociepka

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
  Młodszy asystent w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej WSS Megrez w Tychach. Posiada Certyfikat The Fetal Medicine Foundation na wykonywanie badań ultrasonograficznych w ciąży pomiędzy 11-14 tygodniem oraz Certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na wykonywanie badań USG w położnictwie i ginekologii.

  Czytaj więcej

Poradnictwo przedkoncepcyjne

W optymalnych warunkach każda ciąża powinna być planowana. W czasie porady przedkoncepcyjnej zbiera się dokładny wywiad dotyczący przebytych lub istniejących chorób w tym chorób ginekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wad rozwojowych, obecności mięśniaków, zmian w przydatkach, stosowanej antykoncepcji, przebytych zakażeń oraz leczenia niepłodności. Istotne są informacje dotyczące przebiegu i sposobu zakończenia ciąż, powikłań połogu oraz danych dotyczących urodzonych dzieci.

Badanie ginekologiczne w czasie porady obejmuje ocenę  cytologiczną (jeśli badanie to nie było wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy), oraz ewentualne leczenie stanów zapalnych a także USG. Podczas wizyty pacjentka uzyska informacje dotyczące przyjmowania kwasu foliowego i zalecanych badań laboratoryjnych a także zostaną omówione zagadnienia związane z przyzwyczajeniami dietetycznymi, przyjmowanymi lekami, aktywnością zawodową, fizyczną oraz potencjalnie szkodliwymi czynnikami występującymi w środowisku pracy i domowym. W przypadku współistnienia chorób przewlekłych mogących wikłać ciążę, pacjentka zostanie skierowana na odpowiednie konsultacje specjalistyczne.

(Opracowano na podstawie Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego)

↑ DO GÓRY

Sono-HSG (Sonohisterosalpingografia)

Badanie przeprowadza się w celu oceny drożności jajowodów i kształtu jamy macicy. Pozwala ono rozpoznać jedno i obustronną niedrożność jajowodów, a także występowanie wad rozwojowych i innych nieprawidłowości jamy macicy, takich jak: przegrody, polipy endometrialne czy mięśniaki uwypuklające się do wnętrza macicy. Metoda jest alternatywą dla rentgenowskiego badania HSG.

Przygotowanie do badania

Badanie wykonywane jest po całkowitym ustąpieniu krwawienia miesiączkowego, a przed owulacją. Prosimy o przybycie z osobą towarzyszącą, 15 minut przed planowanym zabiegiem, z aktualnymi wynikami badań laboratoryjnych.

Warunkiem dopuszczenia do zabiegu jest:
 1. Prawidłowy wynik badania bakteriologicznego wymazu z kanału szyjki macicy (nie starszy niż 6 tygodni)
 2. Ujemny wynik wymazu z szyjki macicy na chlamydie (nie starszy niż 6 miesięcy)
 3. Aktualne badanie cytologiczne (nie starsze niż rok)
 4. Aktualne wyniki badań krwi na HBS i HCV (nie starsze niż sześć tygodni)

Przed badaniem pacjentka otrzymuje lek przeciwbólowy. Bezpośrednio przed badaniem lekarz przeprowadza badanie pH pochwy w celu wykluczenia infekcji.

Przebieg badania

Badanie jest przeprowadzane na fotelu ginekologicznym. Do pochwy wprowadza się wziernik i po dezynfekcji szyjki macicy wprowadza się jałowy cewnik zakończony uszczelniającym balonikiem. Po wypełnieniu balonika przez drugi kanał cewnika podaje się roztwór soli fizjologicznej, który wypełnia jamę macicy a następnie przepływa przez jajowody. Wypełnianie macicy i przepływ przez jajowody jest obserwowany na monitorze dzięki zastosowaniu głowicy przezpochwowej USG (TVS) i może być rejestrowany na płycie DVD. Zabieg trwa zwykle do 30 minut.

Możliwe powikłania zabiegu

Infekcja narządów miednicy mniejszej i dolegliwości bólowe podbrzusza. Wcześniejsze badanie mikrobiologiczne, ocena pH pochwy oraz użycie wyłącznie jednorazowego sterylnego sprzętu, minimalizuje możliwość powikłań w postaci zapalenia przydatków i zapalenia otrzewnej. Podanie środka przeciwbólowego powoduje, że zazwyczaj badanie nie jest obarczone nasilonymi dolegliwościami bólowymi. Często pojawia się dyskomfort zbliżony do dolegliwości w czasie miesiączki.

↑ DO GÓRY

Antykoncepcja

 • antykoncepcja hormonalna (tabletki, plastry, implanty)
 • wkładki antykoncepcyjne (Jaydess, Mirena, Kyleena, wkładka tradycyjna)
 • porady dotyczące naturalnej regulacji poczęć
↑ DO GÓRY

Opieka położnicza w ciąży

 • prowadzenie ciąży
 • ultrasonografia położnicza – badania prenatalne z oceną ryzyka występowania wad genetycznych (certyfikat Fetal Medicine Foundation)
 • badania 4D – możliwość rejestracji DVD  i zdjęć na papierze fotograficznym
↑ DO GÓRY

Cennik

Konsultacja ginekologiczna - 100 zł
Konsultacja ginekologiczna z USG - 150 zł
Cytologia ginekologiczna - 30 zł
Cytologia cienkowarstwowa (LBC) - 85 zł
Konsultacja położnicza kobiety ciężarnej z USG - 150 zł
USG miednicy małej - 80 zł
KTG – pacjentki przychodni ORBIMED - 30 zł
KTG – pacjentki innych przychodni - 70 zł
Implant antykoncepcyjny - 1000 zł
Usunięcie implantu antykoncepcyjnego - 200 zł
Mirena/Kyleena (cena obejmuje dwie wizyty: założenie wkładki i kontrolę) - 1100 zł
Jaydess (cena obejmuje dwie wizyty: założenie wkładki i kontrolę) - 1000 zł
Wkładka antykoncepcyjna niehormonalna (cena obejmuje dwie wizyty: założenie wkładki i kontrolę) - 400 zł
IUB wewnątrzmaciczne koraliki antykoncepcyjne(cena obejmuje dwie wizyty: założenie wkładki i kontrolę) - 800 zł
Levosert (cena obejmuje dwie wizyty: założenie wkładki i kontrolę) - 800 zł
Usunięcie wkładki antykoncepcyjnej (założonej w innej placówce) - 100 zł

↑ Do góry