agnieszka kostynska

Specjalista ginekolog położnik

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2019 roku ukończyła studia doktoranckie uzyskując tytuł doktora nauk medycznych za pracę z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej guzów jajnika. Szkolenie specjalizacyjne, zakończone egzaminem i uzyskaniem tytułu specjalisty ginekologii i położnictwa, odbyła w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego szpitala Specjalistycznego “Megrez” w Tychach, gdzie również pracuje obecnie.

W 2021r uzyskała tytuł Certyfikowanego Kolposkopisty Zabiegowego PTKiPSM Nr KLPZ/44.

Posiada certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na wykonywanie badań USG w położnictwie i ginekologii oraz certyfikat International Ovarian Tumor Analysis w zakresie oceny guzów jajnika. Odbyła liczne kursy z zakresu ultrasonografii między innymi z diagnostyki USG w ginekologii i położnictwie, diagnostyki USG 3D/4D w położnictwie i ginekologii, diagnostyki prenatalnej oraz oraz szkolenie specjalistyczne z zakresu USG jamy brzusznej.

Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach oraz w praktycznych kursach z zakresu położnictwa i ginekologii.